Starożytna metoda leczenia współczesnych problemów
Zabieg polegający na zastosowaniu pijawek leczniczych w terapii zdrowotnej. Hirudoterapia (łac. hirudo medicinalis) wspomaga procesy leczenia poprzez działanie substancji wydzielanych przez pijawki. Pijawki wytwarzają np. hirudynę, substancję o działaniu antykoagulacyjnym, czyli zmniejszającą krzepliwość krwi. Dodatkowo, związki wydzielane przez pijawki wykazują działanie przeciwbólowe, bakteriobójcze, przeciwzapalne oraz pomagają wyrównać ciśnienie krwi.
Hirudoterapia została zaklasyfikowana w Międzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych ICD-9 pod numerem 99.991 jako Terapia pijawkowa.
NA CZYM POLEGA ZABIEG:
W trakcie jednej sesji przystawia się od 3 do 4 pijawek. Podczas pierwszego zabiegu przystawiane są 3 pijawki. Czas jego trwania wynosi 15-90 minut i jest zależny od miejsca przystawienia pijawki. Miejsca słabo ukrwione oraz niedokrwione mogą przedłużyć zabieg. Czas pomiędzy kolejnymi zabiegami to 4-8 dni. Koniec zabiegu oznacza samo odpadnięcie pijawki, a okolicę zabiegową zabezpiecza się opatrunkiem.
WSKAZANIA:
- zakrzepica i inne choroby zakrzepowo-zatorowe,
- nadciśnienie,
- miażdżyca,
- obrzęki powypadkowe,
- ropnie i czyraki,
- zapalenie stawów,
- oczyszczanie ran, zwłaszcza tych trudno gojących się,
- astma oskrzelowa,
- leczenie bólu,
- zapalenie zatok.
ZALECENIA PO ZABIEGU:
Aby zachować pełną higienę i nie dopuścić do zakażenia rany nie należy do następnego dnia zdejmować opatrunku, dotykać rany, ani zażywać kąpieli. Po terapii należy ograniczyć ruch oraz wykonywanie ciężkich prac.
Po dobie od zabiegu pojawia się swędzenie rany, co jest naturalnym odczynem, w razie potrzeby można użyć aloesowego specjalnego żelu. Po zakończonej terapii pacjent może odczuwać senność oraz osłabienie.
PRZECWWSKAZANIA BEZWZGLĘDNE:
- Ciąża
- Hemofilia
- Nowotwory
Stosujemy wyłącznie pijawki hodowane w izolowanych warunkach laboratoryjnych, bez najmniejszego kontaktu z otoczeniem zewnętrznym oraz żywione w sposób kontrolowany, co zapewnia pełne bezpieczeństwo dla osób leczonych.
Zapraszamy do kontaktu osobistego lub telefonicznego w celu dokonania rezerwacji terminu zabiegu pod numerem:
22 632 38 21 lub 22 632 77 05 (ul. Młynarska 8/12).